«Біле Ікло». Джек Лондон. Конспект уроку зар. літ.

Тема уроку:  Джек Лондон. «Біле Ікло». Світ людей і світ тварин у творі.

Мета уроку: Розглянути   зображення  у  творі   проблеми  добра  і   зла;
акцентувати   увагу    на   стосунках   людини    і    тварини. Розвивати   вміння  учнів   аналізувати   прочитане,   робити висновки.   Виховувати   доброту,   милосердя,   любов   до природи.

Обладнання: Портрет письменника, стенд «Джек Лондон», ілюстрації до
повісті, схеми, пам'ятки, картки, відеофільм «Біле Ікло», карта світу, виставка творів Дж. Лондона та творів про тварин.                                                 
Епіграфи:  Джек Лондон — співець сильних та благородних почуттів,
яскравих переживань
                                                                                                      В. Биков
Усяке спілкування з природою освітлює людину...
                                                                                                      М. Еріх
Хід уроку.

I. Мотивація навчальної діяльності учнів. Клас поділено на 3 групи.
1. Презентація теми та мети уроку.
2. Проблемне питання уроку:
-    Яке життєве та письменницьке кредо Джека Лондона?
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Словникова робота: кредо, гуманізм, анімаліст.
Рекомендації щодо читання літератури про тварин.
2.Прес-конференція.  «Делегація  з  Америки»  і  «сам  Дж.Лондон» розповідають факти біографії і творчості письменника (англ. мова)
3. а) І, II гр. - робота з картками;
б) ПІ гр. «Мозкова атака», «гронування2:
-    Що запам'яталось вам із біографії Дж. Лондона?
-    Чому письменника називають анімалістом?
-    Які твори принесли йому всесвітню славу?
4.Презентація реклами твору (випереджальне групове завдання).
III. Робота над новим матеріалом.
1 .Розгляд схем.
2. Тести.
3.Робота з текстом.
а) ч. П, р. Ш. - Хто є героєм твору?
Зачитаємо уривки, де зображується мале сіре вовченя.
б) Робота в групах:
-    Пригадайте, як письменник описує першу зустріч Білого Ікла з людиною. Що він тоді збагнув? Що відчував?
-    Як   поступово   вовченя   пізнавало   людей,   їх   побут?   Що   його дивувало, радувало і водночас лякало? (схеми).
4.Рольова гра.
Розповідь від [мені героя про стосунки з людьми (англ. мова).

IV. Рефлексія.
1 .Сенкани і малюнки.
2.1 гр. і ПІ гр. - кросворд. II гр. - ромашка Блума.
3.Перегляд уривку з відеофільму.
-    Яким показано світ людей?
4.Висновки по проблемі уроку.
5.Обговорення пам’ятки для «вчителя любові».
6.Виступ учнів (англ. мова) про читання літератури. Вірш.
V. Підсумок уроку. Оцінювання.
VI. Домашнє завдання:
-    підібрати цитати про природу у творі;
І, II рівень - стислий переказ розділу «Вчитель любові»;
III рівень - план до образу Білого Ікла;

IV рівень - порівняльна таблиця «Красень Сміт і Відон Скотт».

Комментариев нет:

Отправить комментарий